مجله نگاه شرقی

کاغذ تبلیغات

چارسوُ


مجله اد ایج یا همان عصر تبلیغات در سال 1930 به صورت روزنامه ای در قطع بزرگ و در شیکاگو شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر این مجله در قالب دو هفته نامه چاپی و الکترونیکی در سراسر دنیا در تیراژ بالا پخش می شود که شامل تحلیل های مختلف و اخبار حوزه ی تبلیغات، بازاریابی و برندینگ است.این مجله در طول بیش از 87 سال تجربه در تبلیغات، بسیاری از مقالات و مطالب مهم و تاریخی را تولید و ارائه کرده است. اد ایج در حالی پا به عرصه ی مطبوعات گذاشت که شبکه های رادیویی در دوران رکود بزرگ در حال رشد بودند و تبلیغات رادیویی هم به تدریج در حال شکل گیری بودند. دو شبکه رادیویی در امریکا از این راه توانسته بودند سالانه بیش از 18 میلیون دلار از بخش تبلیغات به دست آورند. اد ایج تلاش می کرد با این رسانه های جمعی رقابت کند. امروز و بعد از 8 دهه فعالیت اد ایج توانسته است تبدیل به مرجعی مهم برای کسب اخبار، مقالات و تحلیل های حوزه تبلیغات شود. این مجله بخش مهمی از دنیای تبلیغات و بازاریابی را به زیر سلطه خود درآورده است و با در دست داشن رسانه های مختلف وابسته و زیر مجموعه های فراوان تحولی در دنیای تبلیغات رقم زده است که کم نظیر به حساب می آید.تاریخچهدر سال 1916 جی دی کرین که قبلاً ویراستار روزنامه لوئیزویل هرالد بود، کرین کامیونیکیشنز را در لوئیزویل کنتاکی پایه گذاری و فعالیتش را تنها با سه کارمند شروع کرد. کارمندان در سال 1916 به شیکاگو رفتند و اد ایج در سال 1930 پایه گذاری شد. جی دی کرین در سال 1973 از دنیا رفت و همسرش گرترود کرین که تا سال 1996 رئیس شرکت بود جانشین او شد. شرکت تحت نظارت او تا انتشار 27 روزنامه و مجله پیشرفت کرد. کیت کرین پسر او در سال 1997 جانشینش شد. کرین در حال حاضر فعالیت گسترده ای دارد و بیش از 850 کارمند در 14 شهر از ایالات متحده، اروپا و آسیا دارد.تیم تحریریههسته ی اصلی و مرکزی تحریریه این مجله قدیمی در نیویورک قرار دارد. این تیم حرفه ای تلاش می کنند در حوزه های مختلف بازاریابی و تبلیغات محتواهای جهانی و دقیق ارائه دهند. این تیم جوایز مختلفی را از آن خود کرده اند که نیل اواردز ازجمله این موارد بوده که در سال 2016 به دست آمده است. یکی از چهره های برتر تیم تحریریه کن ویتون است که همواره یادداشت ها و مقالاتش مورد توجه جهانی قرارگرفته است. این تیم علاوه بر مجله خبرنامه هایی را در حوزه های گوناگون
منتشر می کنند که مخاطبان بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد .

شرکت ها و مجلات وابسته

شرکت کرین کامیونیکشنز (شرکت مالک اد ایج) با توجه به ماهیت اطلاع رسانی و تحلیلی که دارد بخش های مختلفی را تحت عناوین متفاوتی مدیریت می کند که هرکدام، شرکت ها یا روزنامه و مجلات چاپی یا الکترونیکی مستقل به حساب می آیند. مجلات معروف اتوویک و خلاقیت توسط شرکت منتشر کننده اد ایج منتشر می شوند. مجله خلاقیت که از سال 1986 تا سال 2009 به صورت چاپی منتشرشده است، پس از آن تبدیل به وب سایت پرطرفدار برای افرادی شد که به دنبال خلاقیت در دنیای طراحی و تبلیغات بودند. در این وب سایت در رابطه
با اینکه یک طرح یا تبلیغ چه ویژگی هایی داشته باشد تا خلاقانه محسوب شود بحث و بررسی می شود. همانند هر شرکت بزرگ این مجله اصلی هم مجلات و شرکت های مختلف و فعال را در خود می بلعد و هرسال خبر خرید یک برند تبلیغاتی توسط شرکت مادر اد ایج شنیده می شود. در سال 1999 ، اد ایج لیستی از 100 فعال برتر تاریخچه ی تبلیغات را منتشر کرد که از میان آن ها می توان آلوین آکنبام، بیل بیکر، ماریون هارپر، مری ولز لاورنس، ای سی نیلسون، دیوید اگیلوی و ج.وال رتامسون را نام برد. همچنین یک مجله ی تجاری صنعتی با نام «بی تو بی» در 1 ژانویه 2014 ضمیمه اد ایج شد.

سایر نشریاتی که توسط شرکت کرین کامیونکیشنز منتشر می شوند، به شرح زیر است:

  • اتوموتیو نیوز

اتوموتیو نیوز که دفتر اصلی آن در دیترویت قرار دارد در سال 1925 توسط انتشارات اسلوکام تأسیس شد و بعدها در سال 1971 در راستای گسترش فعالیت ها توسط کرین کامیونیکیشنز خریداری شد. این مجله ی هفتگی اخبار داخلی صنعت خودرو در بخش مهندسی، طراحی، تولید و عرضه کنندگان را پوشش می دهد. این مجله ی تجاری همچنین اخبار خودروهای بین المللی توسط نشریات «اتوموتیو نیوز اروپا» و «اتومبیل وک آلمان» و نیز «اتوموتیو نیوز چین» پوشش می دهد. مخاطبان اتوموتیو نیوز در اصل دلالان خودرو هستند که بر اساس اطلاعات این نشریه اخبار مربوطه را کسب می کنند.

  • اتوویک

اتوویک یک دوهفته نامه و خبرنامه در حوزه ورزش های موتوری است که در سال 1977 توسط کرین کامیونیکیشنز خریداری شد و نهایتاً به یک مجله ی پرطرفدار علاقه مندان خودرو در سال 1986 تبدیل شد.این مجله به بررسی وسایل نقلیه، محصولات جدید، چهره های دنیای خودرو، پوشش نمایشگاه ها می پردازد. وب سایت آن اخبار، عکس های پیش از معرفی از خودروها، گالری های عکس و پادکست های مرتبط را منتشر میکند. در دنیای اخبار خودروها این مجله جایگاه خاص خودش را دارد و جزو منابع معتبر برای دریافت اخبار به حساب می آید.

  • تجارت شیکاگو کرین

تجارت شیکاگو کری ناولین بار در سال 1978 به صورت هفته نامه چاپ شد. این نشریه اخبار و اطلاعات تجارت محلی را برای مدیران تجاری شیکاگو فراهم می کند. وب سایت انتشارات آن بیش از 1 میلیون و 750 هزار کاربر ثبت شده دارد و تیراژ چاپ آن بیش از 50 هزار نسخه است. این تیراژ بالا اثبات می کند محبوبیت و موفقیت این نشریه قابل توجه است. تعداد بازدیدهای وب سایت این نشریه در هر ماه بیش از 1 میلیون نفر است. این نشریه در سال 2014 جایزه نیل اواردز را در بخش مقاله از آن خود کرد.

  • تجارت نیویورک کرین

تجارت نیویورک کرین نسخه های چاپی و دیجیتالی از اخبار هفتگی و روزانه مربوط به تجارت ایالت نیویورک را منتشر می کند. این مجله اخبار در زمینه ی وقایع مهم در هر هفته، در مورد تبلیغات و بازاریابی، بانکداری، اقتصاد، آموزش، مراقبت و سلامت، مهمانداری و گردشگری، صنایع انسانی، رسانه و سرگرمی، سیاست، املاک و مستغلات، رستوران ها، خرده فروشی، تجارت خرد و ارتباطات را ارائه می کند.

  • بهداشت و درمان نوین

کرین کامیونیکیشنز در سال 1976 مجله بهداشت و درمان نوین را خریداری کرد که تا آن زمان توسط مک گراوهیل منتشر می شد. بهداشت و درمان نوین از نوع هفته نامه و چاپی است که علاوه بر نسخه ی چاپی، نسخه ی اینترنتی را هم در دستور کار خود دارد. خبرنامه ها در سه بخش و در سه عنوان برای کاربران ارسال می شود که اخبار مهم حوزه پزشکی و سلامت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

نظر دهید